Home / 2020 / March / 09

Daily Archives: March 9, 2020

Shkon në 463 numri i të vdekurve në Itali, Giuseppe Conte e ka quajtur këtë situatë si ora më e errët për Italinë

Italia po përballet me një situatë të rëndë nga shpërthimi i koronavirusit, ndërsa rreth 16 milionë banorë janë në karantinim të plotë në Veri të vendit, atje ku situata është alarmante dhe me pullë të kuqe. 463 persona kanë vdekur deri më tani nga koronavirusi, ndërsa 7985 të tjerë janë …

Read More »

Masat për koronavirusin/ Veliaj: Po dezinfektojmë autobusët; konviktet mbyllen deri në 3 prill. Reduktojmë orët e punës për punonjësit e bashkisë që kanë fëmijë të vegjël.

Bashkia e Tiranës ka marrë një sërë masash për përballimin dhe ndalimin e përhapjes së Coronavirusit në kryeqytet. Në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave të Bashkisë së Tiranës, ku u diskutua për masat e marra për situatën në Tiranë, Veliaj prezantoi një sërë vendimesh të rëndësishme, duke filluar nga shkollat, …

Read More »

FOTO-VIDEO/ Frika nga koronavirusi, bën që qytetarët të dynden nëpër supermarkete për të blerë ushqime

Mbërritja e koronavirusit në Shqipëri, i konfirmuar mbrëmjen e kaluar te dy pacientë, babë e bir, ka alarmuar qytetarët. Raportohet se ditën e sotme, qytetarët janë dyndur nëpër supermarkete për të blerë ushqime, nëse do duhet të mbyllen nëpër shtëpi, në rast të përhapjes së mëtejshme të sëmundjes. Me identifikimin …

Read More »