Home / 2020 / March / 08

Daily Archives: March 8, 2020

Presidenti Meta bën thirrje publike për Koronavirusin: “Të merren masa emergjente, duhet monitorim 24 orë në 24”

Presidenti Ilir Meta ka bërë një apel publik për masat që duhet të merren për parandalimin e përhapjes së Koronavirusit në vendin tonë. Deri më tani nuk është raportuar asnjë rast me virusin vdekjeprurës në Shqipëri, e megjithatë sipas Metës situata është emergjente dhe duhet forcimi i masave sanitaro-epidemiologjike. “Sot …

Read More »

TEK LEFTER ÇIPA, KALORËSI PA TË METÀ

Thoma Nika Nuk ka lene njeri pa befasuar me kurajon e tij, kur kishte vetem pak minuta “zgjim” nga operacioni qe i mori “peng” kemben e djathte. “Gjakun e ngrire” te familjareve dhe te miqve te shumte, ishte vete ai qe e “shkriu”, duke thene: “Kaloresi mbetet kalores, edhe me …

Read More »

Aksident në Kthesën e Murrashit, plagosen 5 persona

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Librazhd. Sipas policisë, N. K., 32 vjeç banues në Tiranë është përplasur me makinën me drejtues Xh.H., rreth 70 vjeç, banues në Shkup, Maqedonia e Veriut. Si pasojë janë plagosur drejtuesi i makinës Xhevdet Hajredini dhe katër pasagjerë, Lirie Hajredini banuese në …

Read More »