Home / 2020 / March / 07

Daily Archives: March 7, 2020

Horoskopi ditor 8 mars 2020

Dashi Në momente të caktuara nesër, mund të ndiheni sikur po përpiqeni ta mbani kokën mbi ujë, por mos e humbni shpresën. Deri në fund të ditës, do të merrni të gjithë mbështetjen dhe ndihmën që ju nevojitet. Dashuria: Lajm i mirë vjen për të dashuruarit, por mos u shqetësoni …

Read More »

Taksisti fut në karantinë 40 mjekë e infermierë

Guvernatori amerikan Andrew Cuomo ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Nju Jork, pasi ka arritur në 76 numri i personave pozitiv me koronavirus. Deklarata erdhi pasditen e sotme, ku guvernatori zbuloi se numri i çështjeve në shtet është pothuajse dyfishuar vetëm në 24 orët e fundit. Të premten, 44 persona u …

Read More »

“Gruaja të më mbajë mua”, Rama batuta me familjen e prekur nga tërmeti: “Po të mos jenë gratë në Shqipëri, burrat flasin me vete!”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të shtunë në familje Baruti, në Maminas, e cila është akomoduar në shtëpi me qira, derisa të rindërtohet e reja pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Gjatë diskutimeve me familjarët, nuk munguan dhe batutat e kryeministrit Rama, i cili foli edhe për rolin e gruas …

Read More »