Home / 2020 / March / 05

Daily Archives: March 5, 2020

Përse nuk shfaqet në Shqipëri koronavirusi?

Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus. Autoritetet Shëndetësore thonë se kanë testuar 50 raste të dyshuara, por që kanë rezultuar negative. Por, çfarë po ndodh me Shqipërinë? Nga Italia fqinje, e cila është kthyer në vatrën e epidemisë për të gjithë Europën na vijnë çdo ditë …

Read More »

VIDEO QË PËRLOTI RRJETIN/ Një bebe e infektuar nga koronavirusi, ngre duart lart për të dalë nga izolimi

Mijëra persona raportohen të infektuar në Kinë, krahas viktimave nga virusi vdekjeprurës. Një video po qarkullon në rrjet, teksa shihet një foshnjë e izoluar në spital në Wuhan, epiqendrën e koronavirusit. Sipas videos, kjo bebe është infektuar nga virusi, i cili po merr shumë jetë njerëzish. Videoja është mjaft prekëse, …

Read More »

“Dilemat e Anti-KÇK-së!” nga Vladimir Muçaj

Akti administrativ i qeverisë i njohur tashmë me akronimin Anti-KÇK, pas votimit në Parlament, ka marrë fuqi ligjore. Ndërkohë që më herët ka “zbritur”në terren! Në planin e përgjithshëm publiku pëlqen çdo nismë për të luftuar krimin, sidomos atë të organizuarin dhe horrat e qyteteve të përfshirë në krime! Përpjekja …

Read More »