Home / 2020 / March / 01

Daily Archives: March 1, 2020

E FUNDIT/ Lirohet Henri Çili, Gjykata e Përmetit jep masën “detyrim paraqitje”

Pas një seance maratonë në Gjykatën e Gjirokastrës, kjo e fundit ka marrë vendimin për lirimin nga burgu të botuesit dhe gazetarit, Henri Çilit duke e lënë në “detyrim paraqitje”, ndërsa drejtorit juridik të UET, Ilir Korbit është caktuar arrest në shtëpi. Henri Çili i ka mohuar akuzat, ndërsa mbajtjen e …

Read More »