Home / 2020 / January / 13

Daily Archives: January 13, 2020

Nje person ka humbur jeten ne zonen e Liqenit Artificial ne Tirane nderkohe qe eshte gjetur aty nga kalimtaret. Informacion Paraprak: Rreth orës 18:00 në vendin e quajtur “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë konstatuar një shtetas rreth 53 vjeç në gjendje të rënduar shëndetesore, i cili është dërguar me autoambulancë …

Read More »

“Papërgjegjshmëria në rrugë vret më shumë njerëz se sa vetë krimi”, Lleshaj paralajmëron paketën me masa të reja ligjore për aksidentet

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se si pasojë e aksidenteve vdesin më shumë njerëz se sa nga ngjarjet kriminale. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Lleshaj theksoi se në javët në vijim do të prezantohet një paketë e plotë me masa ligjore, administrative dhe operacionale për rritjen e sigurisë në …

Read More »

Të akuzuar për falsifikim/ Gjykata e Tiranës pushon çështjen penale ndaj Bashës, Ristanit e Dervishit

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pushojë çështjen për falsifikim ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike. Në vendimin e marrë sot, gjykata vendosi të pushojë çështjen në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Bashës, ish-deputetit Arben Ristani dhe Ilir Dervishit, pasi nuk ekzistojnë prova Prokuroria hetoi Lulzim Bashën, Ilir Dervishin …

Read More »

Gjuha amtare dhe diaspora në Zvicër

Alfred Papuçiu Në gjithë botën, njerëzit i duan dhe i respektojnë shkrimtarët apo gjuhëtarët, pasi ata, ndoshta na falin gëzimet më të mëdha dhe përjetimet më të bukura të jetës sonë. I tillë është edhe një mik fisnik i shqiptarëve. Kur mora për herë të parë një letër nga Profesor …

Read More »