Home / 2019 / December

Monthly Archives: December 2019

I dënuar 16 vjet burg për vjedhjen e miliona eurove në Rinas, Aleksandër Murataj “lihet i lirë” për të marrë pjesë në varrimin e babait

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i ka dhënë leje Aleksandër Muratajt, që të marrë pjesë në varrimin e babait, që ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Murataj ndodhej në burg, i dënuar 16 vjet heqje lirie, për grabitjen e bujshme të Rinasit, ku u vodhën 2 milionë euro. Një …

Read More »

Qeveria miraton projektligjin/ 600 policë mbi 55 vjeç dalin në pension! Kushtet, përfitimi dhe kur penalizohen

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme projektligjin për reformën në Policinë e Shtetit, që nxjerr në lirim punonjësit që kanë mbushur moshën 55 vjeç. Qëllimi, sipas projektligjit është t’u garantojë trajtim financiar punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, …

Read More »