Home / Aktualitet / Pesë ditë në kërkim, ende asnjë gjurmë nga Kajmaku, i biri: S’e dimë ku ndodhet

Pesë ditë në kërkim, ende asnjë gjurmë nga Kajmaku, i biri: S’e dimë ku ndodhet

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku vijon të jetë në kërkim nga Policia e Shtetit që prej datës 9 Nëntor. Me një vendim Gjykate Tirane e cila ka caktuar në mungesë masën e arrestit me burg, për tre vepra penale, efektivë të policisë kanë ushtruar kontrolle në dy banesat e tij në kryeqytet, njëra prej të cilave rezulton të jetë në emër të bashkëshortes së Kajmakut.

Që prej ditës së shtunë, policia ka kryer kontrolle në shtëpinë e Kajmakut në zonën e Fushë-Prezë, ku mësohet se i vetmi që është gjetur në banesë ka qenë djali i tyre, i cili i ka pohuar policisë se nuk kishte asnjë informacion mbi vendndodhjen e të atit apo nënës së tij, ku as kjo e fundit nuk është gjetur aty.

Burime pranë policisë bënë me dije se kontrolle për arrestimin e Kajmakut janë kryer edhe në banesën e ndodhur në zonën e “tregut elektrik”, në Tiranë, e cila rezulton të jetë në emër të bashkëshortes së Agim Kajmakut.

Ndërkohë, duke iu referuar të dhënave të sistemit TIMS, rezulton se ish-kryebashkiaku i Vorës nuk rezulton të ketë dalë jashtë territorit shqiptar. Agim Kajmaku, i shpallur në kërkim tashmë me vendim gjykate është nën akuzë për tri vepra penale “Shpërdorim detyre”, “Falsifikimi i formularëve” dhe “Ushtrimi i funksioneve pas dhënies fund të detyrës”.

Dyshimet e prokurorisë janë se Kajmaku ka firmosur shkarkimin nga detyra të dy n/ kryetarëve, pasi KQZ i hoqi mandatin më 1 Nëntor. Ndërsa avokati i Kajmakut pretendon se këto dy lëvizje janë bërë më 31 Tetor, siç e tregon edhe kjo shkresë.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com

Check Also

Rama: Biseda me Trump dhe Mitsotakis inkurajuese! Së shpejti takim me Zaev dhe Vuçiç për heqjen e kufijve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në SHBA. Kryeministri Edi Rama ka dhënë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five − four =