Home / 2019 / November / 13

Daily Archives: November 13, 2019

Gjendet e vdekur regjisorja shqiptare, detajet e para

Regjisorja Arzana Kraja, vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja është ndarë nga jeta. Lajmin për regjisoren e ka konfirmuar Koha.net, ndërkohë që policia njoftoi: “Me datën 13.11.2019 rreth orës 09:08 policia ka pranuar një informatë, për një trup të pajetë në lagjen “Kalabria”, …

Read More »

“VLORA – QYTETI QË PO ZGJOHET”

Të shtunën, më 09.11.2019, në Namur, kryeqyteti i Vallonisë në Belgjikë, u hap expo me 60 fotografi tematika e së cilave, luhaste midis depresionit, zgjimit dhe shpresës. Me kryetarin e bashkisë Maxime Prévot, (ish ministër, njëkohësisht deputet ne parlamentin Belg si dhe kandidat petencial për kryeministër i belgjikës)por dhe në …

Read More »