Home / 2019 / September

Monthly Archives: September 2019

Deligjitimimi Emotiv i Argumentit

Alban Bala Greta Thunberg, 16 vjecarja suedeze qe prej nje viti ka marre nje rol te spikatur si aktiviste e mjedisit, mbajti nje fjalim te rendesishem ne Samitin per Klimen ne Kombet e Bashkuara kete jave. Fjala e saj vuri edhe me shume ne pah dallimet globale mes te majtes …

Read More »

BE dhe SHBA nuk duhet ta neglizhojnë prezencën e Kinës dhe Rusisë në Ballkan

Nga Akri Çipa*/ DIELLI Pas luftërave katastrofike dhe traumatike të viteve 90’, Ballkani përjetoi dy dekada stabilitet dhe progres demokratik. Bashkimi Europian, në bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara, luajtën një rol kritik në pajtimin e popujve të rajonit, në mbështetjen dhe thellimin e proceseve shtet-formuese dhe në rimëkëmbjen dhe zhvillimin …

Read More »

Rama: Biseda me Trump dhe Mitsotakis inkurajuese! Së shpejti takim me Zaev dhe Vuçiç për heqjen e kufijve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në SHBA. Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në SHBA. Ku temat kryesore janë: Prezantimi me Kryeministrin Mitsotakis; Rikthimi i idesë së Shengenit rajonal; PO-ja e Bundestagut për çeljen e negociatave BE-Shqipëri dhe Reforma Zgjedhore si hap drejt Konferencës Ndërqeveritare të Shqipërisë …

Read More »

Prej dy ditësh i shtruar në spital, vetëm 10 ditë burg për pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ me 10 ditë, për Denis Himçin pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja në Universitetin e Elbasanit. Denis Himçi ELBASAN– Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ me 10 ditë, për Denis Himçin pedagogun që kërkonte favore …

Read More »

Shqipëria dërgon ‘Delegacionin’ në Oscar

Shqipëria ka përzgjedhur për t’u përfaqësuar në Oskar me filmin “Delegacioni” me skenar të Bujar Alimanit dhe skenar të Artan Minarollit. Filmi “Delegacioni” me regji të Bujar Alimanit edhe me skenar të të ndjerit Artan Minarolli, pas çmimit të madh “Grand Prix” në Varshavë edhe vlerësimit, si “Filmi më i mirë …

Read More »

7 Questions and Answers to Casino

Practically all web gaming house provide users with welcome offers, or since they are called sign-up bonuses when they start a new profile in the platform. They’ve been given as free potato chips for the play, and this is the most crucial plus distributed by internet gambling institutions compared to …

Read More »