Home / 2019 / August / 23

Daily Archives: August 23, 2019

Të mjerët dhe prapë të mjerët

Si edhe në të kaluarën, të rinj e të moshuar (duan të) ikin nga vendi jo nga ndonjë nevojë e veçantë intelektuale a profesionale, por thjesht ekzistenciale. Tani jo pse regjimi serb na ka nxjerrë nga puna dhe na e ka shtrënguar lakun në fyt, por sepse çlirimtarët tonë na …

Read More »

Siria – zonë vdekjeje

  Kersten Knipp, DW 13 civilë të vdekur të premten, 7 të shtunën: Rimarrja e provincës së Idlibit nga trupat siriane dhe aleatët po përparon, por me çmimin e lartë të paguar nga civilët e qytetarët  paarmatosur. Sipas vlerësimeve të OKB-së, që nga fillimi i ofensivës në prill kanë humbur …

Read More »

Gjykata e Tiranës jep vendimin për administratorin e “Gega Oil”. U vetëdorëzua të mërkurën në polici

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë detyrim për t’u paraqitur kundrejt garancisë pasurore për administratorin e Gega Oil, Paulin Gegën. Kujtojmë se ky i fundit u shpall në kërkim nga policia rreth dy javë më parë me urdhër të Prokurorisë së Tiranës dhe mësohet se ai është vetëdorëzuar …

Read More »