Home / 2019 / August / 20

Daily Archives: August 20, 2019

Sot i mbaroi mandati Voltana Ademit, Ministria e Financave bllokon funksionimin e Bashkisë së Shkodrës

Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokon funksionimin e Bashkisë së Shkodrës, në kushtet kur sot, më 20 gusht, përfundoi zyrtarisht mandati i kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Ditën e sotme, Dega e Thesarit nuk ka pranuar të kryejë veprimet përkatëse për likujdimin e faturave për shërbimet e bashkisë Shkodër. Drejtoria e …

Read More »

Shqiptarët e presin me padurim/ SHBA tregon si do të funksionojë SPAK: Askush nuk do të jetë i paprekshëm

Prokurorët e Posaçëm do t’i nënshtrohen monitorimit të vazhdueshëm të financave dhe të telefonave të tyre për të parandaluar korruptimin apo kanosjen e tyre. Kjo bazohet në modele që janë përdorur edhe në vende të tjera si Kroacia apo Rumania. Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka …

Read More »

“Skanimi” fitoi 1 mln euro brenda vitit. Bilanci zyrtar i një prej koncesionarëve më të shtrenjtë për buxhetin e shtetit. Do të zgjasë deri në vitin…

Kompanitë koncesionare vazhdojnë te regjistrojnë fitime të larta në Shqipëri. Kontrata e radhës është ajo e skanimit në dogana. Sipas bilancit zyrtar të dorëzuar në Qendrën Kombëtare të Biznesit, vitin e kaluar kompania “S2 Albania”, regjistroi një fitim neto mbi 1 milionë euro nga monopoli i skanimit te kontejnerëve ne …

Read More »