VIDEO-FOTO/ Furgoni përplas motorin, humb jetën në vend 19 vjeçari shqiptar. Po shkonte në punë. Shumë pranë jetonte me…

KronikeKryesore
109
0
sample-ad

 

Një djalë 19 vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën mëngjesin e kësaj të hëne, pasi skuteri me të cilin udhëtonte u përplas me një furgon.

Incidente mortale a Valverde (19-8-2019)

Aksidenti ndodhi rreth orës 09:30 në Valverde di Cesenatico në Itali.

Ambulanca dhe brigada e zjarrfikësve mbërriti në vendin e ngjarjes, por për fat të keq nuk kishin çfarë të bënin asgjë për të riun shqiptar.

Sipas hetimeve paraprake, furgoni i drejtuar nga një 37 vjeçar italian i preu rrugën motorit duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme të riut.

“Ishte ora 9:30, 19-vjeçari po udhëtonte përmes Piaggio Liberty 50 përmes Bramante në drejtim të Cesenatico, në drejtim të kundërt erdhi një furgon Fiat Ducato i drejtuar nga një 37-vjeçar banor i kodrave Cesena, i cili u kthye majtas, duke u përplasur me skuterin. Përplasja ishte e jashtëzakonshme dhe djali që mbante skafandër vdiq menjëherë. Skuteri u mbërthye nën rrotën e majtë të furgonit, ndërsa djali i ri u rrëzua dhunshëm në asfalt”, sqaron autoritetet.

Mediat italiane shkruajnë se djali ka punuar si ndihmës kuzhinier në një restorant në Pinarella.

19-vjeçari jetonte me vëllanë e tij disa hapa larg zonës së aksidentit, dhe po shkonte për në punë pasi kishte studiuar në institutin e hotelerisë.

Trupi i 19-vjeçarit është transportuar për në morgun e Cesena duke pritur vendimet e prokurorisë. Hetimet për rastin vazhdojnë.Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (6) Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (5) Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (4) Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (2) Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (3)

Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) (1)/S.Ll/Panorama/

Facebook Comments

POST A COMMENT.

fifteen − 7 =