Home / 2019 / August / 19

Daily Archives: August 19, 2019

Sa dembelë janë shqiptarët?

19 gushti është Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit. Në shtete të ndryshme të botës, njerëzit i kushtohen çlodhjes dhe shkëputjes nga stresi i përditshëm. Kohë më parë, Çajupi shkruante: “Burrat nën hije, lozin, kuvendojnë, pika që s’u bie, se nga gratë rrojnë.” Por sot si jane shqiptarët: punëtorë apo dembelë? Kështu, …

Read More »

Tension në Shkodër, sulmohet Tom Doshi (video)

Deputeti Tom Doshi është sulmuar nga mbështetësit e PD në Shkodër jashtë ambienteve të bibliotekës në Shkodër pas përfundimit të mbledhjes për konstituimin e këshillit bashkiak. “Sot mora pjesë në mbledhjen e këshillit bashkiak si aleat i PS”- ka thënë Doshi, duke shtuar se ata qe nuk morën pjesë në …

Read More »

Shqiptari 29 vjeçar kërcënon me thikë arkëtaren dhe grabit supermarketin

Një shqiptar 28-vjeçar është arrestuar pasi ka kërcënuar me thikë arkëtaren e një supermarketi. Sipas mediave italiane, shqiptari i drejtoi thikën arkëtares së supemarketit dhe  mori paratë që ndodheshin në arkë.  Gruaja që u kërcënua ka bërtitur e tmerruar dhe një punonjës tjetër i supermarketit ka lajmëruar policinë. Policia në Kremona të …

Read More »

U sulmua në Porto Palermo, kush është spanjolli me pasuri prej 310 milionë eurosh. Erdhi me jaht në Himarë

  Eugenio Galdón (i lindur në vitin 1950) do t’i duhet të harrojë së shpejti pushimet e këtij viti. Biznesmeni i mirënjohur, themeluesi i ONO, ish-shefi i kabinetit të kryeministrit spanjoll Adolfo Suárez dhe ish-drejtori i grupeve mediatike si Prisa ose COPE, pësoi një sulm të egër kur shijoi pushimin …

Read More »

VIDEO-FOTO/ Furgoni përplas motorin, humb jetën në vend 19 vjeçari shqiptar. Po shkonte në punë. Shumë pranë jetonte me…

  Një djalë 19 vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën mëngjesin e kësaj të hëne, pasi skuteri me të cilin udhëtonte u përplas me një furgon. Incidente mortale a Valverde (19-8-2019) Aksidenti ndodhi rreth orës 09:30 në Valverde di Cesenatico në Itali. Ambulanca dhe brigada e zjarrfikësve mbërriti në vendin …

Read More »