Aksident tragjik, vdesin gruaja shqiptare dhe një djalë 28 vjeç

KronikeKryesore
86
0
sample-ad

Një aksident i rëndë, ku kanë vdekur dy shqiptarë ka ndodhur në Itali.  Automjeti Renault Clio me dy shqiptarë  në bord po udhëtonte me shpejtësi dhe përplasi makinën e tre  italo-zviceranëve.

Shqiptarët e vdekur janë një 38 vjeçare nga Forli dhe një djalë 28 vjeç, kurse tre personat e automjetit Volkswagen Passat janë nxjerrë të gjallë dhe u trasferuan me urgjencë në spital. Dy italo-zviceranët 54 dhe 49 vjeç  janë në gjendje të rëndë, kurse i treti ka marrë dëmtime të lehta.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two + twelve =