LAJM I FUNDIT/ Sekuestrohet llogaria bankare me vlerë 120 mijë euro, policia jep detajet. Çfarë dyshohet

KryesoreLajmi Fundit
137
0
sample-ad

 

Vijon puna për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari kriminale.

Sekuestrohen 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, kanë vendosur sekuestro preventive mbi llogarinë bankare më vlerën 120.000 euro., të shtetasit T.B.

Shtetasi T.B., dyshohet për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme./Panorama/

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eleven + six =