Home / 2019 / August / 16

Daily Archives: August 16, 2019

Ekskluzive/ Zbulohen 3 ish-spiunët e Sigurimit në kupolën e Policisë

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit gjen me dosje tre oficerë të lartë nga 55 të kontrolluar. Procesi i Vettingut kap “peshqit” e parë në kupolën e Policisë së Shtetit. Sipas dokumentave që disponojnë ekskluzivisht “Shqiptarja.com” dhe “Report TV” tre oficerë të madhorë të policisë rezultojnë si …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ Sekuestrohet llogaria bankare me vlerë 120 mijë euro, policia jep detajet. Çfarë dyshohet

  Vijon puna për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari kriminale. Sekuestrohen 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, …

Read More »