Home / Kronike / Emri/ Arrestohet muratori shqiptar, furnizonte me kokainë tregtarët e shitjes së drogës

Emri/ Arrestohet muratori shqiptar, furnizonte me kokainë tregtarët e shitjes së drogës

Një murator shqiptar me precedentë penalë, u arrestua nga policia italiane për posedim të lëndë narkotike.

Në pranga përfundoi Roland Barkaj, 35 vjeç, pasi në banesën ku jetonte dhe në bodrumin e ndërtesës u gjetën rreth gjysmë kg kokainë.

Gjatë kontrollit të bodrumit u gjetën edhe tre qese të tjera me kokainë, një peshore elektronike dhe materiale për paketimin e drogës. Gjithashtu, u gjetën edhe 4 mijë euro të tjera, të cilat janë sekuestruar pasi konsiderohen si të ardhura nga shitja e drogës.

Check Also

“Mini Shengen”: Një arritje për Ballkanin apo një teatër politik?

A mund ta transformojë rajonin e Ballkanit Perëndimor një plan për të imituar zonën Shengen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =