Home / 2019 / August / 11

Daily Archives: August 11, 2019

Kurban Bajrami/ Meta mesazh edhe klasës politike

Presidenti Ilir Meta edhe në këtë ditë feste, përveç urimit për besimtarët myslimanë, nuk ka nguruar të japë edhe një mesazh për klasën politike. Mesazhi i plotë i Presidentit: Të dashur besimtarë myslimanë shqiptarë! Gëzuar Festën e Kurban Bajramit! Në këtë ditë të shenjtë, feste e bashkimi, kur ne ndajmë …

Read More »

Mesazhi i Ramës për drejtuesit e PS: Administratorët, jo injorantë dhe batakçinj

Edi Rama u ka dërguar një mesazh drejtuesve politikë të qarqeve ku u kërkon që në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Partisë Socialiste, në fund të gushtit, duhet të sjellin propozimet për stafin politik, nënkryetarët dhe administratorët. “Një nënkryetar duhet të jetë medoemos grua dhe kjo vlen edhe për bashkitë …

Read More »