Home / 2019 / August / 08

Daily Archives: August 8, 2019

Dhunoi një grua, Komisioni Shqiptar i Helsinkit akuza policisë: E liroi pas 3 orësh nipin e deputetit, s’dha informacion

Komisioni Shqiptar i Helsinkit kritikon policinë duke akuzuar se ngjarja mund të ishte parandaluar nëse do të ishte menaxhuar më mirë, ndërsa shton se nuk i ka vendosur në dispozicion informacionin e kërkuar. Komisioni Shqiptar i Helsinkit (KSHH) ka reaguar pas dhunës që u ushtrua ndaj një gruaje në datë 31 …

Read More »

Italia drejt zgjedhjeve të parakohshme Salvini bën njoftimin e rëndësishëm: Mazhoranca nuk ekziston më

Në Itali tashmë kanë nisur të përfliten datat e zgjedhjeve të reja, që mund të mbahen më 6 ose 13 tetor. “Mazhoranca nuk ekziston më, zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme“, kështu është shprehur Matteo Salvini në një reagim zyrtar shpërndarë për mediat. Sipas mediave në Itali me shumë mundësi koalicioni …

Read More »

Shifrat/ Rritet numri i të burgosurve shqiptarë në Britani, ua kalojnë edhe polakëve. Kartelet shqiptare të pamëshirshme kanë hyrë në…

Një në 10 të burgosur të huaj në Britaninë e Madhe është shqiptar, pasi bandat e këtij vendi morën kontrollin e tregtisë së kokainës në vendin ishullor. “Daily Mail” shkruan se shifrat e gangsterëve të burgosur nga Ballkani Perëndimir që kalojnë numrin e polakëve nëpër qeli në Angli dhe Uells …

Read More »