Home / Kryesore / Plazhi i Talës, vendi ideal për pushimet në Shqipëri

Plazhi i Talës, vendi ideal për pushimet në Shqipëri

Plazhi i Talës në Lezhë është kthyer në destinacion mjaft të pëlqyer turistik. Rëra kurative, uji i kristaltë, pastërtia që të ofron ky bregdet dhe çmimet e favorshme ka bërë që Talja të tërheqë vëmendjen e shumë pushuesve dhe turistëve të huaj. Ka hapësira të pa limituara publike, pasi vetëm një pjesë e vogël është plazh privat. Pushuesit vlerësojnë plazhin e Tales si vendi ideal për të kaluar pushimet, ndërsa kërkojnë që të ketë më shumë investime për të zhvilluar jetën e natës.

 

 

Check Also

Eglantina Kume: Gocat e Durrësit janë si deti, i rezistojnë kohës

Një portret për aktoren e mirënjohur të kinemasë shqiptare. Si në rininë e parë Jeta e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 14 =