Home / 2019 / August

Monthly Archives: August 2019

… Mihalër gjithandej ore …!

… e pamundur ta qetësoja mikun tim prej revoltës, pasi një e urtë e popullit thotë; “ai që ka këmbët jashtë zjarrit, e ka të lehtë t’iu japë këshilla atyre që po digjen”. Po e rrëfej fjalë për fjalë ngjarjen e tij : “Shkoj me gruan tek dentisti. Gruaja ishte …

Read More »

E lë e dashura, 21-vjecari vret veten – Foto

Djali i një tregtari të pasur arti vrau veten pasi e dashura e tij modele, e braktisi. Kai Schachter-Rich, 21 vjeç, ishte në një lidhje me 20-vjeçaren, Lola Crichton-Stuart, vajzën e Markez-it të 7-të, të Bute. Kishin një mënyrë jetese luksi dhe këtë gjë e ndanin me ndjekësat e tyre …

Read More »

Të mjerët dhe prapë të mjerët

Si edhe në të kaluarën, të rinj e të moshuar (duan të) ikin nga vendi jo nga ndonjë nevojë e veçantë intelektuale a profesionale, por thjesht ekzistenciale. Tani jo pse regjimi serb na ka nxjerrë nga puna dhe na e ka shtrënguar lakun në fyt, por sepse çlirimtarët tonë na …

Read More »

Siria – zonë vdekjeje

  Kersten Knipp, DW 13 civilë të vdekur të premten, 7 të shtunën: Rimarrja e provincës së Idlibit nga trupat siriane dhe aleatët po përparon, por me çmimin e lartë të paguar nga civilët e qytetarët  paarmatosur. Sipas vlerësimeve të OKB-së, që nga fillimi i ofensivës në prill kanë humbur …

Read More »

Gjykata e Tiranës jep vendimin për administratorin e “Gega Oil”. U vetëdorëzua të mërkurën në polici

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë detyrim për t’u paraqitur kundrejt garancisë pasurore për administratorin e Gega Oil, Paulin Gegën. Kujtojmë se ky i fundit u shpall në kërkim nga policia rreth dy javë më parë me urdhër të Prokurorisë së Tiranës dhe mësohet se ai është vetëdorëzuar …

Read More »