Home / 2019 / July / 30

Daily Archives: July 30, 2019

Aksident në Fushë-Krujë, dy të plagosur

  Rreth orës 21:25, në aksin rrugor Krujë -Fushë Krujë, shtetasi A.Ç., duke lëvizur me automjetin e tij është përplasur me një motoçikletë që drejtohej nga shtetasi Sh.P. Si pasojë e këtij aksidenti është dëmtuar drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjerja e tij, shtetasasja A.P., rreth 30 vjeçe, të cilët u …

Read More »

Pas 19 ditëve në qeli gjykata liron polakun, armën në makinë ia futi bashkëpunëtori i SHISH

Arkadiusz ModrzejeWski në asnjë moment nuk ka pranuar autorësinë e krimit, duke këmbëngulur në policinë e Durrësit, gjykatë dhe prokurorisë se arma e sekuestruar në makinën e tij ishte futur qëllimisht nga bashkëpunëtori i tij në biznes Graciano Hidri. Graciano Hidri Arkadiusz Modrzejewski, biznesmeni Polak i arrestuar në 11 korrik 2019 …

Read More »

Meta insiston: I vërtetë lajmi i sizmologut grek për tërmetin apokaliptik (VIDEO)

  Presidenti i Republikës Ilir Meta vijon që t’u qëndrojë deklarimeve ku paralajmëronte se Shqipëria do të përfshihet nga një tërmet apokaliptik. “Unë nuk e di se cfarë ka thënë ky sizmologu grek, këtu janë ato 45 linqet mininale të Greqisë dhe Shqipërisë (tregon listën e medive), besoj se televizioni ja …

Read More »