21-vjeçarit i rrezikohet jeta nga një sëmundje e rëndë, e vetmja mundësi operacioni 450.000 euro

KryesoreSociale
61
0
sample-ad

Emro është vetëm 21 vjeç, studenti nga Ulqini rrezikon jetën nga një sëmundje shumë e rendë. I riu po lufton për të jetuar. I duhet të bëjë një trajtim të specializuar në spitalin Uniklinik në qytetin Keln të Gjermanisë.

E vetmja mundësi është shërimi në këtë spital terapia e së cilit kushton 450.000 euro. Ky rast për të shpëtuar një jetë u trajtua në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 ku të ftuar ishin të afërmit dhe motra e Emros. Ata thanë se dhimbja i kishte kapluar jo vetëm ata por mbarë Ulqinin.

shqiptaret-55555

“Bashkë do të mundohemi që ta mbledhim shumën dhe të bëhemi krahë që Emro të jetojë”, u shpreh Elvis Naçi në studio./BW

 

 

 

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 5 =