Home / 2019 / June / 26

Daily Archives: June 26, 2019

Horoskopi ditor, e enjte 27 qershor 2019

Dashi Kjo ditë nuk do të jetë aspak në ritmin e duhur, pasi do të jetë e mbushur me probleme të sferës profesionale dhe ekonomike. Është një periudhë e mbushur me ulje-ngritje, ku duhet të tregoheni të durueshëm, në pritje të ditëve më të mira. Demi Tregohuni të kujdesshëm me …

Read More »

EUreporter: SHBA do zgjedhje paqësore në Shqipëri, ndryshe…

Platforma e lajmeve multimediale europiane me bazë në Bruksel, EUreporter i ka kushtuar sot një artikull zgjedhjeve vendore të 30 qershorit në Shqipëri. Sipas EUreporter, SHBA ka paralajmëruar se zgjedhjet e kësaj fundjave në Shqipëri duhet të zhvillohen paqësisht, përndryshe opozita e vendit do të klasifikohet si “organizatë e dhunshme”. …

Read More »

Shembulli i forcës së kryeministrit

Mimoza Koçiu  Gjashtë muaj para se të fitonte zgjedhjet, gjatë një takimi me të rinj socialistë në janar 2013, Edi Rama bënte distancimin me qeverinë Berisha, duke premtuar se “Ata qeverisin me shembullin e forcës, ne do qeverisim me forcën e shembullit.” Shprehja goditëse, e frymëzuar nga filozofia kineze, haset …

Read More »