Home / 2019 / June / 24

Daily Archives: June 24, 2019

Tentoi t’i bllokonte rrugën Ramës me një grup militantësh të PD-së, shoqërohet kreu i PD-së në Sarandë (FOTO)

Policia ka shoqëruar Hariz Memajn për shkak të protestës së organizuar të shtunën kundër takimit elektoral të kryeministrit Rama. Kreu i Partisë Demokratike në Sarandë, Hariz Mema është shoqëruar në komisariatin e policisë së këtij qyteti. Shoqërimi i tij ka ardhur për shkak të organizimit të protestës të së shtunës …

Read More »

‘Unë s’e jap dorëheqjen’/ Ish-kreu i SHISH-it shuan heshtjen, flet për herë të parë për Berishën, Ramën dhe Metën (Prapaskenat)

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi Lika, aktualisht ambasadori i Shqipërisë në NATO ka folur për herë të parë për jetën e tij, por edhe propozimin për të drejtuar SHISH-in dhe më pas për të shërbyer si ambasador. “Në gusht të 2012-së m’u propozua të marr SHISH-in. Ishte surprizë …

Read More »

Reagimi i parë nga Italia pas vendimit të Kolegjit, ministri telefonon Ramën e Bashën: Do monitorojmë zgjedhjet e 30 qershorit

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Enzo Moavero Milanesi ka biseduar në telefon me kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha. Siç bëhet e ditur nga ministria e Jashtme italiane, zyrtari italian u ka konfirmuar të dyve, “rëndësinë thelbësore për të siguruar në mënyrë absolute respektin …

Read More »