Home / 2019 / June / 15

Daily Archives: June 15, 2019

Horoskopi për ditën e diel, 16 qershor 2019

    Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Parashikohet një ditë rinisje, në punë, por edhe në dashuri. Kush ka një histori të rëndësishme dashurie dhe dëshiron të përjetojë emocione të …

Read More »

Himara mbushet me turistë të huaj

Qyteti bregdetar i Himarës, i cilësuar si një nga perlat e turizmit shqiptar, po frekuentohet nga turistët e huaj. Ata thonë se do kthehen sërish këtu, pasi në bregdetin jonian gjejnë edhe malin dhe detin. Himara ka shumë për të ofruar. Detin, malin, kulturën dhe kulinarinë. Besnikët e përhershëm ja …

Read More »

Unaza, gara nis nga e para; Sheshi “Shqiponja” do bëhet me nënkalim

Menjëherë pas ndryshimit të projektit, qeveria ka hapur me shpejtësi tenderin për ndërtimin e Unazës së Re në segmentin që përfshin rrethrrotullimin e “Shqiponjës”. Autoriteti Rrugor Shqiptar shpalli zyrtarisht në faqen e agjencisë së prokurimeve garën për ndërtimin e nënkalimit duke përcaktuar një fond limit 2.25 miliardë lekë ose rreth …

Read More »