Home / 2019 / June / 08

Daily Archives: June 8, 2019

Supa, heronjtë, vlerat!

Në kohën e supës! – M’u kujtua nga ajo shprehja: “Hë lëre se supë po ha…”, ose si i thonë nga jugu “Ky te ha munë!” Dikur ishte problem të gjeje informacion, se helbete duhet tu futeshe librave me kokë, e për tu futur librave me kokë duhet kokë. Po kokën …

Read More »

Live/ Protesta e tetë kombëtare/ Opozita tubim përpara Kryeministrisë

Ora 20:00- Prej rreth një orë, qindra mijëra protestues të opozitës janë mbledhur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përpara Kryeministrisë. Protesta po vijon përgjithësisht e qetë dhe me parulla të shumta kundër qeverisë. Rreth orës 20:00, protestuesve u është bashkuar edhe lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndërsa më herët në …

Read More »

Supa, heronjtë, vlerat!

Në kohën e supës! – M’u kujtua nga ajo shprehja: “Hë lëre se supë po ha…”, ose si i thonë nga jugu “Ky te ha munë!”  Dikur ishte problem të gjeje informacion, se helbete duhet tu futeshe librave me kokë, e për tu futur librave me kokë duhet kokë. Po kokën …

Read More »