Home / 2019 / June / 07

Daily Archives: June 7, 2019

Tiranë/36-vjeçarja hidhet nga pallati

  Rreth orës 17:45, në zonën e Unazës së Re, shtetasja S. M., 36 vjeçe, dyshohet se në kushtet e depresionit është vetë hedhur nga kati i 2 i pallatit dhe është transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën. Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Read More »

Disa fshijnë librat, disa memoriet

Elsa Rakipllari   Në këtë javë të parë të qershorit, kur i nxehti sa ka nisur të na rrokë pas një mungese të pazakontë, shumë janë ata që po plasin për t’i fshirë disa gjëra. Nga njëra anë, fëmijët e shkollave fillore, 7 deri 10-vjeçarë, janë në ankth për të fshirë …

Read More »