Home / 2019 / June / 03

Daily Archives: June 3, 2019

Mbretëresha Elizabeta II mirëpret Donal Trump në Britaninë e Madhe

Presidenti amerikan, Donald Trump ka arritur në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë shtetërore treditore. Aeroplani i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara ka arritur në Aeroportin Stansted në mëngjesin e së hënës. Përveç familjes mbretërore, Trump pritet të diskutojë edhe ndryshimet klimatike, dhe për kompaninë kineze të teknologjisë, Huawei me kryeministren në shkuarje …

Read More »