Kapen në një varkë 50 milionë euro hashash

KronikeKryesore
142
0
sample-ad

Një varkë me 4.5 ton hashash brenda është kapur në afërsi të Siçilisë në Itali. Drogë raportohet se ka një vlerë prej 50 milionë euro. Kontrolli i anijes erdhi nga Guardia di Finanza pas një alarmi të lëshuar nga autoritetet franceze të anti-drogës.

Në operacion u arrestuan 3 shtetas turq. Një operacion ndërkombëtar anti-drogë, i udhëhequr nga Njësia e Policisë Financiare dhe Ekonomike, me mbështetjen e

Facebook Comments

POST A COMMENT.

three + fifteen =

%d bloggers like this: