Partia Demokratike e ka provuar një herë bojkotin, por bota e njohu rezultatin

Opinion
248
0
sample-ad

 Kreshnik Spahiu

KUJTESË për ata që nuk e njohin ligjin, politikēn dhe historinë!
Shqipëria e ka provuar vetëm një herë BOJKOTIN në zgjedhje!
Në vitin 1998 Partia Demokratike i bëri thirrje popullit: BOJKOTONI referendumin për Kushtetutën ose do ketë luftë civile.
Afro 50% e popullit nuk shkuan në votime.
REZULTATI: Sot 2019 Shqipëria vazhdon me Kushtetutën që votuan vetëm socialistët, pavarsisht bojkotit të demokratve në votime dhe kërcēnimeve të Berishës se bota s’do njoh votimet pa Partinë Demokratike.
21 vite themelet e shtetit janë ato që u vendosën në 1998 ndonëse Berisha u ngujua në zyrë dhe i hoqi të drejtën elektoratit të votonin….

Facebook Comments

POST A COMMENT.

thirteen + seven =