Përmbyset autobusi me turistë, 28 të vdekur

KronikeKryesoreShtypi huaj
354
0
sample-ad

28 vetë kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur, pasi një autobus me turistë doli nga rruga në ishullin portugez Madeira. Vdekjet u konfirmuan nga agjencia kombëtare portugeze e lajmeve, “Lusa”.

Gazeta gjermane “Bild” tha se 9 turishtë gjermanë ishin mes viktimave në aksidentin e ndodhur në, ndërsa mësohet se autobusi kishte 50 pasagjerë, por nuk saktësohet nëse ishin vetë gjermanë, apo edhe të kombësive të tjera.

Shkaku i aksidentit nuk dihet ende.

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 1 =