Arben Hajdarmataj: Strukturat e aeroportit më tepër klienteliste

AktualitetKryesore
91
0
sample-ad

Në studion e Report Tv, ish-drejtues Policie, , Arben Hajdarmataj, deklaroi se mosfunksionimi i sigurisë në aeroportin e Rinasit vjen për shkak të punësimit në formë klienteliste se sa profesioniste

“Policia pas grabitjes ka bërë maksimumin e vet. Sot kemi një psitë që mund të zbulohet. Është gjetur një fugon i padjegur dhe mund të gjenden shumë prova dhe ka një kufomë. Të gjithë këta faktorë bëjnë të mundur që të mund të zbardhet ngjarja. Në dijeninë time edhe strukturat drejtuese të Rinasit janë më tepër klientelsite se sa profesioniste. Kjo ka sjellë edhe këtë situatë në cilën ndodhemi sot”, u shpreh Hajdarmataj.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two + twelve =