Home / 2019 / March / 14

Daily Archives: March 14, 2019

Horoskopi ditor, e premte 15 mars 2019

  Ky është horoskopi për ditën e premte, 15 mars 2019 Dashi Duhet të bëni rikuperime në raportin në çift, por shumë prej jush do të frenohen nga krenaria e tepërt, e cila mund ti pengojë në arritjen e synimeve. Ndikimi i Hënës, favorizon gjithë ata që janë vetëm, për …

Read More »

11 vite pas shpërthimit në Gërdec/ Jetë të shkatërruara, fëmijë të gjymtuar dhe që nuk i njohën kurrë prindërit…’Zotit ja fal, por robit jo’ By

Një fshat i rindërtuar me vila të larta dhe kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë. Fëmijë që iu këput jeta në moshën më të bukur, dhe të tjerë që nuk njohën dot as nënën e tyre. Jetë të shkatërruara dhe familje që ende jetojnë dramën …

Read More »

Gjithkush në vendin e vet!

  Altin Ketro Në fund të majit 2017, kryedemokrati Lulzim Basha e nisi çeljen e fushatës elektorale me këto fjalë: “Mbrëmë unë dorëzova listën fituese të Republikës së Re në KQZ. Siç e thashë, kam marrë vendime të vështira por jo të papritura. Këtu në këtë shesh pamë se ndryshimi …

Read More »

Sfidat e AMF për zhvillimin e tregjeve financiare

PAJTIM MELANI Katër vite pas drejtimit të Bordit të një prej autoriteteve më të rëndësishme të mbikëqyrjes së tregjeve financiare, kam prioritizuar sfidat e zhvillimit të tregjeve financiare, instrumentet ligjorë dhe rregullatorë, një strategji dhe plan veprimesh, eksperiencën dhe vullnetin për të siguruar mbrojtjen e konsumatorëve, integritetin dhe stabilitetin e …

Read More »

Si të humbasësh miq dhe të varfërosh njerëz

Anne O. Krueger “Lufta tregtare” e presidentit amerikan Donald Trump me Kinën tashmë ka më shumë se një vit që vazhdon dhe mund të përshkallëzohet më tej nëse bisedimet aktuale nuk do të çojnë në një marrëveshje. Por ndërkohë, administrata Trump ka akuzuar gjithashtu dy partnerë të vjetër të SHBA-së, …

Read More »