Rama, për TG5: Nuk mund t’u themi njerëzve se do e nisim ‘lojën’ nga fillimi

AktualitetKryesoreOpinionPolitike
137
0
sample-ad

 

Pas emisionit të Bruno Vespës, “Porta e Porta” kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një intervistë edhe për televizionin e njohur italian TG5, ku sërish tha se kërkon të përmirësojë imazhin e Shqipërisë në sytë e italianëve.

“Kohët kanë ndryshuar radikalisht, ne jemi në një periudhë rritjeje të rëndësishme. Kemi nivelin më të ulët të papunësisë në 27 vjet, po rritemi kryesisht në sektorin e Turizmit, 1.5 milionë turistë italianë kishim vitin që shkoi, duam ta kalojmë këtë shifër. Ndaj jam sot në Itali për t’ju thënë italianëve se ato imazhet negative janë pjesë e një proteste që zhvillohen brenda një km. Jashtë këtyre protestave jeta vazhdon”,– shprehet Rama.

 

Do mund të gjeni kompromis me opozitën?
Ne kemi detyrime ndaj njerëzve që na kanë dhënë mandatin, s’mund t’ju themi që lojën e lëmë në gjysmë dhe ta fillojmë nga fillimi duke iu lënë kundërshtarëve formacionin që duan me qëllim që të fitojnë ndeshjen.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

twenty + 20 =