Ja arsyet pse duhet ta përdorni shpesh rozmarinën në vaktet tuaja

KryesoreShendeti
124
0
sample-ad

 

Rozmarina mund të ndihmojë në veçanti për të luftuar lodhjen mendore dhe fizike dhe është një kurë e vërtetë për të gjithë trupin tonë. Sa për tretje, rozmarina rregullon funksionimin e mëlçisë dhe tëmthit. Dhe pastaj është në gjendje të zbusë dhimbjet e muskujve, ato për shkak të reumatizmit dhe madje edhe astmës, në sajë të përfitimeve analgjezike.

Gjithashtu është shumë e dobishme për të mbajtur mirë lëkurën tonë, për të frenuar efektet e dëmshme të baktereve dhe mikrobeve në infeksionet e çdo lloji dhe gjithashtu mund të ndihmojnë në luftën kundër depresionit dhe ankthit.

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one × one =