Dalin në ankand 30 piktura kushtuar Hitlerit

KryesoreKulture
89
0
sample-ad

 

Tridhjetë piktura kushtuar diktatorit nazist, Adolf Hitler dolën në ankand dje nga kompania ‘’Weidler’’ në Nuremberg, bën të ditur ‘’Nurnberger Nachrichten’’.

”Në total numërohen 23 pronarë të ndryshëm’’, saktëson për gazetën Kerstin Weidler, drejtuese e shtëpisë së ankandeve që ndodhet në qytetin gjerman që u shndërrua në arenën e takimeve të mëdha naziste të viteve 1930 dhe të proceseve gjyqësore të pasluftës.

Vlera më e ulët e ankandit do të nisë nga 130 euro për vizatimin të realizuar me qymyr “Kloster im Weinberg” (Manastiri i Weinberg) ndërsa vepra në akuarel e peisazhit “Ort an einem Vorgebirgssee” do të fillojë nga 45 000 euro.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

sixteen + 15 =

%d bloggers like this: