Ndërron jetë aktori i njohur, 5 herë i nominuar për çmim ‘Oscar’

Kryesore
97
0
sample-ad

 

Aktori i njohur ka vdekur në moshën 82 vjeçare dhe është nominuar pesë herë për çmim Oscar!

Albert Finney, aktori britanik i nominuar pesë herë për çmim Oscar, ka ndërruar jetë pas një sëmundje të shkurtër, lajmëron familja e tij.

Aktori ka vdekur nga një infeksion në gjoks, në një spital në Londër të enjten pasdite, ndërsa bashkëshortja dhe i biri i tij kanë qenë pranë tij në momentet e fundit të jetës

Rezultate imazhesh për albert finney

 

Rezultate imazhesh për albert finney

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × three =