“Ky është tamam fundi”, LSI akuza prokurorisë: Po heton “Zërin e Amerikës” me urdhër të …

Politike
90
0
sample-ad

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka leshuar akuza të forta ndaj Prokurorisë, pas njoftimit me te fundit te saj se ka nisur hetimet per nxjerrje te te dhenave sekrete, pas publikimit te pergjimeve nga Zeri i Amerikes, qe implikonin Vangjush Dakon ne biseda dhe dreka me Avdylajt.

“Prokuroria hap hetim per Zerin e Amerikes me urdher te zvarranikut te karriges Edi Rama !!?? Faqe e zeze e prokurorise se kapur nga zvarraniku i pushtetit Edi Rama”- shkruan Vasili ne nje postim ne faqen e tij ne FB.

Postimi i Vasilit 

Prokuroria hap hetim per Zerin e Amerikes me urdher te zvarranikut te karriges Edi Rama !!??

Faqe e zeze e prokurorise se kapur nga zvarraniku i pushtetit edi rama.

S’ka te krahasuar as me partine e punes.

Kjo prokurori e turpit mbylli veprat penale edi rames:

1.qe i kerkoi policise te bente fushate elektorale oer partine socialiste,

2.qe mashtroi popullin dhe tha se kish bere ekspertizen e audiopergjimit te vellait te ish ministrit te brendeshem,

3.qe i mbylli ceshtjen pasi edi rama kercenoi oficerin emiljano nuhu se tregoi fakte te verteta kundra qeverise.

Kjo prokurori guxon dhe hap hetim per Zerin e Amerikes. Dhe ndaj kujt ???
Ndaj Zerit te Amerikes.

Ky eshte tamam fundi.

Kjo ishte reforma ne drejtesi,ky ishte vetingu,kjo eshte “drejtesia e re”.

Prokurori e vene ne sherbim te nje zvarraniku pushteti si edi rama,ketij me te shplarit e me te peshtirit e zvarranikeve te karriges me merimanga te pushtetit.

/Panorama/

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nine + 12 =