Meta:“Sot krenaria e letrave dhe e mendimit shqiptar, Ismail Kadare feston 83-vjetorin e lindjes”

Politike
94
0
sample-ad

Sot shkrimtari shqiptar Ismail Kadare feston 83- vjetorin e lindjes.

Kreu i Shtetit, Ilir Meta shkruan se Kombi shqiptar është me fat që ka një kolos të tillë krijues të përmasave botërore

“Sot krenaria e letrave dhe e mendimit shqiptar, Ismail Kadare feston 83-vjetorin e lindjes.

Kombi shqiptar është me fat që ka një kolos të tillë krijues të përmasave botërore, një personalitet unikal e të papërsëritshëm dhe sinonim të letërsisë shqipe, që e bëri atë të vyer, të vlerësuar dhe të lexuar në 45 gjuhë të ndryshme.

Shumë urime, shëndet, jetë të gjatë dhe sa më shumë suksese në krijimtarinë e Tij të ndritur!”, shkruan Meta.

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

11 + 19 =