Rezerva e madhe gazit dhe naftës/ Rama tregon negociatat me kompaninë SHELL

EkonomiKryesore
129
0
sample-ad

Kryeministri Edi Rama në një postim në mediat sociale bën me dije se ka zhvilluar sot një takim me kompaninë SHELL, e cila do të bëj kërkime për naftë në Shqipëri.

rama

“Një lajm tejet inkurajues nga takimi me kompaninë SHELL. Edhe pak javë na ndajnë nga prova e të vërtetës së Shpiragut, ku të gjitha të dhënat flasin për një rezervë të madhe gazi e nafte. Nëse prova del me sukses, impakti në ekonomi do jetë i konsiderueshëm duke nisur nga 2020”, shkruan Rama.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 3 =