Çfarë ka rezervuar kjo javë për ju? Parashikimi nga Jorgo Pulla

HoroskopiKryesore
99
0
sample-ad

Si nis dhe cfarë ka rezervuar kjo javë për ju? Cila do jetë shenja me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Lexoni horoskopin javor të përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin në këtë javë si në dashuri, punë apo jetën e përditshme. Parashikimi javor 14/01/19 – 20/01/19

DASHI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë me Merkurin që lëviz tek Bricjap do t’ju lodhë dhe do të ketë tensione dhe presione që do të shkaktohen nga mjedisi juaj, por me racionalitetin që ju dallon dhe aftësinë që keni për të përballur me gjërat drejtpërdrejt dhe me dashje duket se do vendosni gjithçka në një rregull me durim dhe këmbëngulje. Dëshira juaj për zgjidhje të drejtë do t’ju udhëheqë në rrugën e duhur. Një person miqësor do të jetë shumë afër jush këto ditë dhe kjo do t’ju bëjë shumë mirë.
Parashikimet në dashuri: Për ju që jeni ende beqar personi që duket se ju intereson do t’ju japë shumë surpriza. Shmangni sqarimet ose deklaratat, në vendimet që merrni sepse mund të zhgenjeheni. Favori me Afërditën ende duke lëvizur tek Shigjetari nuk ju përjashton, ndonjëherë duket më e largët, por në të vërtetë ajo është pranë jush, kjo ka rëndësi!
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale është mjaft i mirë për ta shfaqur këtë herë. Shmangni konfliktet me kolegët, vazhdoni të punoni me ritmet tuaja, përgjegjësinë dhe qëndrueshmërinë që ju dallon dhe së shpejti përpjekjet tuaja do të japin fryte. Ndoshta qëllimi juaj për një pozitë më të mirë do të vijë edhe më pranë jush dhe do të arrini edhe më shumë qëllimet që keni caktuar. Në financat tuaja, lëvizni me një program, mos bëni shumë shpenzime dhe së shpejti do të keni ndryshimet dhe zhvillimet që meritoni.

DEMI
Të përgjithshmet: Këtë herë me Afërditën që qëndron tek Shigjetari, favori dhe fati tregojnë se janë pranë jush në çdo hap. Jeni një person shumë i respektuar, nuk keni nevojë për ndihmën e askujt sepse jeni i zgjuar dhe aktiv, mbështetuni pra në forcat tuaja dhe  dini si do të dilni fitimtar. Në mjedisin tuaj familjar, do të ketë disa probleme dhe konflikte me njerëzit tuaj shumë të afërt në fund të javës, por mos u mashtroni, sepse do t’i përballoni me gjithë dinamizmin që ju mban. Çiftet me miqtë dhe të njohurit do të jenë shkaqe shumë të mira për të shpëtuar nga jeta e përditshme dhe të mbushni bateritë tuaja me një atmosferë pozitive.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që jeni beqar do të gëzoni një kohë shumë të mirë me miq dhe shokë të mirë, nuk do të nxitoni për bashkëshortin e ardhshëm, dini të prisni dhe të vlerësoni gjithçka që vjen pranë jush. Pas të gjitha, fati është i pamundur!
Parashikimet profesionale: Shumë në fushën tuaj të profesionit që kanë qenë të mundimshëm për ju kohët e fundit do të sqarohen. Marrëdhëniet me mbikëqyrësit dhe vartësit e tjerë që ju kanë dëmtuar do të restaurohen. Vlera juaj do të njihet dhe kënaqësia që merrni do të jetë e mrekullueshme. Planet tuaja për zhvillim nuk janë aq të largëta pasi një udhëtim biznesi do t’ju sjellë edhe më afër asaj që kërkoni. Mundohuni të tregoni më shumë qëndrueshmëri në financat tuaja, pakësoni shpenzimet, sepse periudha në të cilën ju jeni nuk është më e mira në fushën financiare.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Këtë periudhë me Afërditën që ju favorizon nga Shigjetari do t’ju mbush me atmosferën pozitive që ju preferon në të gjitha nivelet. Largojeni mendjen tuaj nga çdo mendim dhe mbusheni me energji që e keni nevojë aq shumë. Mbani humorin tuaj të mirë dhe mos lejoni asgjë t’ja u prishë. Merrni kohën tuaj, mbushni bateritë ndërkohë shijoni momentin që kaloni. Relaksohuni dhe qetësia janë absolutisht të nevojshme këto ditë në jetën tuaj. Në mjedisin tuaj familjar jeni duke u marrë me çështje që ende jeni në kërkim të zgjidhjes më të mirë të mundshme. Mos u zhgënjeni shumë shpejt çdo gjë do të shkoj mirë në zhvillimin e tyre. Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që jeni beqar, shijoni ndjenjën e lirisë për një kohë, sepse së shpejti do të shfaqet diçka e mirë në jetën tuaj. Keni kujdes!
Parashikimet profesionale: Duke punuar në këtë kohë nuk keni ankesa, pasi fati dhe favori kanë qenë prej kohësh me ju. Mos u shqetësoni, nuk ju lë fati! Vazhdoni të punoni vazhdimisht dhe profesionalisht, mundësitë e biznesit dhe pagat vijnë përsëri për të rritur vetëbesimin dhe vetëvlerësimin tuaj. Kujdesuni për financat tuaja, mos bëni shpenzime, përpiquni të mbyllni borxhet që ju ndjekin në të kaluarën.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Periudha që ngrihet mban shumë të mira dhe të bukura për ju. Jeta juaj e përditshme me Afërditën qëndron tek Shigjetari dhe ju favorizon të mbusheni me kreativitet. E gjithë kjo kohë, ju premton sukses dhe përmbushje. Qëllimet që u vendosën kohë më parë arrijnë arritjet e tyre. Ju keni çdo arsye të ndiheni të justifikuar dhe të kënaqur me veten tuaj, ju e dini se si të luftoni dhe të arrini edhe qëllimet më të larta që keni vendosur, por jini të kujdesshëm për shëndetin tuaj, sepse situatat nën presion ju çojnë në dëshpërim dhe ju shpërqëndrojnë. Daljet me miqtë dhe momentet e këndshme duket se ju gëzojnë dhe ju plotësojnë nevojat tuaja. Parashikimet në dashuri:Gjithçka në fushën e dashurisë duket të jetë e përmbytur me atmosferë pozitive dhe kënaqësi, është një çështje kohe për të jetuar atë që ëndërroni nëse jeni beqar apo i përkushtuar.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, pas luftimeve tuaja të vështira dhe konfrontimeve tuaja, tani mund të pohoni se asgjë për ju nuk është e mundur. Ju e dini se si të tejkaloni çdo vështirësi që lind nga ose nga faktori njerëzor ose teknik. Mos kini frikë nga asgjë, meqë “ylli juaj” profesional gjithmonë është i ndritshëm me ju dhe ju çon në atë që meritoni. Sidoqoftë, me Merkurin që po kalon tek Bricjapi këtë herë duhet t’i kushtoni vëmendje financave tuaja, mos bëni lëvizje të shpejta ose të nxituara për marrëveshje financiare. Nuk është një kohë e mirë për rrezikun e këtij lloji, shikoni transaksionet tuaja financiare, mos merrni hua për shkak se rrezikoni të mos ja u kthjenë kurrë.

LUANI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë me Afërditën që ju favorizon nga Shigjetari do të shënojë ndjeshmërinë tuaj dhe aftësinë tuaj për të dalluar brenda grupit se si veproni dhe rregulloni gjithçka rreth jush. Ju do të keni mundësi të kontakteve shumë të vlefshme dhe shumë shpejt do të filloni një plan tuajin të ri. Në mjedisin tuaj familjar, do t’ju duhet të ulni pak tonin në fundjavë, pasi që nuk mund të pajtohen të gjithë me ju, as nuk mendoni se është e nevojshme, përpiquni të dëgjoni një mendim tjetër.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri për ju që ende jeni beqar, merruni pak kohë me veten, kujdesuni, stimuloni psikologjinë tuaj dhe së shpejti do të gjeni atë që kërkoni, ndërkohë për ju që jeni të përkushtuar përpiqeni të qëndroni të sinqertë ndaj marrëdhënies tuaj.
Parashikimet profesionale: Në këtë periudhë është një fakt që kërkesat tuaja për punën tuaj po rriten, por ju bëheni luftëtar dhe të palodhur. Ju keni qëllime të larta, ju doni të ngjiteni edhe më lart në hierarki dhe kjo ka nevojë për gara, sakrifica dhe punë të vështirë. Ju e dini se si të fitoni betejat dhe me kokëfortësi të veçantë që ju dallon ju do t’i arritni të gjitha. Një udhëtim pune do të rrisë interesin tuaj edhe më shumë me favorin që merrni nga pozicioni i Afërditës tek Shigjetari. Në financat tuaja një çështje e trashëguar do t’ju shpërblejë dhe do t’ju sjellë të ardhura që nuk i prisnit.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Kjo periudhë edhe pse fillon pak me psikologjinë tuaj, për shkak të pozicionit të Merkurit tek Bricjapi, disa tensione në hapësirën tuaj sociale do t’ju shpërqëndrojnë, mos u mashtroni pasi vlera juaj dhe mirësia juaj është e njohur për të gjithë. Mos i kushtoni vëmendje të përgjithshme çdo gjëje që tenton të jetë e ngarkuar emocionalisht ose psikologjikisht. Jeni i dashur dhe i admirueshëm dhe janë shumë që pranojnë vlerën dhe drejtësinë e karakterit tuaj dhe personalitetit. Ju keni shumë energji brenda jush. Përdoreni atë për përfitimin tuaj. E gjitha varet nga ju dhe ju e dini.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri për ju që jeni në një marrëdhenie është momenti i duhur për të folur më thellë me njerëzit tuaj të dashur dhe të gjeni lehtësisht zgjidhje për problemet tuaja. Nëse jeni beqar dhe shpesh ndjeni nevojën për të qenë me ëndrrën që po ëndërroni, së shpejti Afërdita do t’ju vijë dhe do t’ju sjellë personin që dëshironi.
Parashikimet profesionale: Në karrierën tuaj profesionale në këtë kohë do ju duhet të organizoheni edhe më dinamikisht dhe të bëni hapje që keni vlerësuar më parë. Mundet klima në vendin tuaj të punës të mos jetë ajo që ju dëshironi, por me menaxhim dhe zell mund t’i përballoni të gjitha dhe të jepni zgjidhje për të cilat do të shpërbleheni. Ekonomikisht, jeni më të fortë, përmirësohet imazhi i financave tuaja dhe kjo është një arsye që ju bën të buzëqeshni. Megjithatë, nuk është koha për t’u joshur dhe të bëni lëvizje të nxituara.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Ideale është kjo periudhë për çdo mendim, plan, qëllim. Ju keni kaluar një periudhë kohore duke lëvizur midis dëshirave dhe asaj që mundeni, asaj që ndodh dhe asaj të pamundurës, por tani shihni se hapen dyert që mund t’ju ofrojnë shumë mundësi për çështjet tuaja profesionale dhe personale. Me Afërditën që qëndron tek Shigjetari, do të ketë shumë favore në udhëtime, bashkëpunime, komunikim, miq, dhe familje, duke lëvizur në favor të jetës suaj. Me gjendjen optimiste që ju mban veçanërisht në këtë kohë, ju të gjithë përballeni me atë në mënyrë më efektive.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri nëse jeni akoma beqarë, diçka e mirë do të vijë afër jush, pasi mundësitë për njohje të reja dhe interesante shumëfishohen, përgatituni!

Parashikimet profesionale: Kërkesat tuaja profesionale janë duke u përmirësuar. Mundësitë e reja do të dalin, prandaj mos e lini zvarritjen në ndonjë mënyrë. Kapni mundësitë që ju janë dhënë dhe mos hezitoni të hyni në rreziqe, të cilat janë veçanërisht të favorizuara në planet tuaja të biznesit gjatë kësaj periudhe. Lëreni mendjen tuaj të mprehtë dhe intuitën për t’ju drejtuar. Gabimet tuaja të vjetra ju kanë mbushur me mençuri, dhe tani mund të dalloni përfitimet tuaja. Në financat, do të gjeni zgjidhje për çështjet që ju kanë shqetësuar ju në të kaluarën. Çdo gjë do t’ju organizojë më mirë me vendimet tuaja, një çështje e trashëguar do t’ju sjellë të ardhura të mira që do t’ju mbushin me kënaqësi.AKREPI
Të përgjithshmet: Kjo është një periudhë kushtuar dialogut të brendshëm dhe kërkesave tuaja. Ju do të merreni me veten, do të vlerësoni situatat e së kaluarës, do të leni veten në një vend kritik dhe vetë-kritik, që është një dialog pozitiv dhe kuptimplotë me veten tuaj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shigjeta që do t’ju zëmërojnë dhe do të rrisni presionin tuaj, preferoni të mbani distanca, mos i lini gabimet e të tjerëve të dëmtojnë psikologjinë tuaj, hapni derën dhe shkoni, shkoni për një shëtitje, shihni gjërat objektivisht dhe kur qetësoheni mund të bëni sqarimet që ju i konsideroni të nevojshme. Një person miqësor nga e kaluara do t’ju ofrojë shoqërinë dhe mbështetjen e tij dhe kjo do t’ju kënaqë në veçanti.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nëse jeni një nga ata që gëzojnë lirinë tuaj, mund të ndjeni se fillon një periudhë e re dhe ju guxoni njohje të reja dhe fillimin e një marrëdhënieje të re. Koha është në anën tuaj, jepni hapësirë dhe gëzoni disponimin erotik që ju karakterizon. Parashikimet profesionale: Çdo gjë në profesionin tuaj tregon se si lëvizni me dinamizëm dhe fleksibilitet. Ju jeni, plot kreativitet dhe dinamizëm. Ju keni provuar në të kaluarën aftësitë tuaja në organizimin dhe projektimin e objektit tuaj. Ekonomia është një kohë e mirë për t’u marrë me çështjet e trashëgimisë së hapur dhe për të mbyllur problemet ekonomike të së kaluarës. Por kjo nuk duhet të jetë një ngushëllim për ju.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Është një kohë e mirë për të bërë atë që ju kënaq dhe ju mbush. Mundohuni të ngarkoni psikologjinë tuaj e cila kohët e fundit ka rënë pasi dhe mendimet që ju keni ju torturojnë dhe thithin të gjithë oksigjenin tuaj. Me Afërditën që ju favorizon në shenjën tuaj do të ketë ftesa për çështjet sociale, mirë është të mos e mohoni, për të krijuar kushte dhe hapje të reja në ndërveprime që do të ndihmojnë profesionalisht dhe do përfitoni individin si një qenie njerëzore. Disa shqetësime financiare mund të trondisin mjedisin tuaj familjar, por së shpejti do prishet peizazhi.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri çdo gjë tregon se marrëdhënia juaj është në një terren të fortë. Për luftëtarët e shenjave, një propozim për të dalë me një shoqëri të mirë dhe të këndshëm mund të jetë arsyeja për vetminë, vetëm duhet ta provoni sfidën.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale mund të shihni konsistencën, organizimin dhe menaxhimin e situatave. Përveç kësaj, këto janë tiparet kryesore që ju dallojnë. Megjithëse jeni gjithmonë në pozitë për të menaxhuar si duhet dhe për të zgjidhur edhe situatat më të vështira që lindin, këtë periudhë përpiquni për të arritur një bashkëpunim më të mirë me kolegët tuaj, duke shmangur konfliktet dhe rivalitetet. Kujdes në financat tuaja, mos u hapni sepse ekziston rreziku i ekspozimit, pasi detyrimet tuaja janë rritur shumë në këtë periudhë.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë do ju gjej në një fazë shumë të mirë, pasi Merkuri ju favorizon nga shenja juaj. Shumë  prej asaj që keni në mendje më në fund po zhvillohet. Takimet me miqtë, shoqërinë e mirë, favorizon në emocionet tuaja, por edhe në profesionin tuaj. Do  të jenë elementët dominues të kësaj periudhe, e cila do të ofrojë një ndjenjë të ëmbël dhe një humor shumë të gëzuar. Atmosfera juaj është plot energji pozitive dhe kjo është e dukshme në mjedisin tuaj që ju admiron. Gëzoni momente të bukura me njerëzit tuaj që ju bëjnë të ndiheni dhe të jeni mirë, largoni çdo gjë që ju shqetëson dhe kërkoni të mbani mirëqenien tuaj dhe gjendje të mirë. Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që jeni ende beqarë, ndoshta është koha për të ndryshuar udhëtimin, pasi një tjetër shpirt do të depërtojë së shpejti në ëndrrat tuaja, ndërkohë Morfea do t’ju mbush me shumë ëndrra të bukura, që është koha për të jetuar dhe shijuar ato.
Parashikimet profesionale: Aftësitë tuaja profesionale do të dominohen nga logjika dhe përgjegjësia për vendimet që bëni. Mos kini frikë të merrni pozita të përgjegjësisë që deri më tani keni shkaktuar frikën e një dështimi të mundshëm, sepse organizimi juaj ju nderon në vendin tuaj të punës. Çdo gjë është në favorin tuaj! Merreni dhe kërkoni dhe sigurohuni që nuk do të humbisni. Jini të kujdesshëm në lidhje me financat tuaja, shpenzimet dhe mbikonsumimi janë koha që ju nxjerr nga programi dhe kjo ju çon në zhgënjim, prandaj mos e neglizhoni, po ju paralajmëron të frenoni.

UJORI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë do të jetë e mbushur me shumë ulje dhe ngritje, veçanërisht në ndjenjat. Nervat, tensionet, disponimi për izolim dhe relaksim do të kenë prioritet brenda jush. Herët e fundit, tensionet e ndryshme ju prishën disponimin tuaj dhe ju kanë shperqëndruar mjaft dhe tani e ndjeni me të vërtetë nevojën për të balancuar dhe relaksuar veten, për të gjetur qetësinë që keni nevojë aq shumë dhe për t’u larguar nga njerëzit që mendoni se po ju fundosin. Një shëtitje pranë natyrës, një shëtitje në park ose dyqane janë zgjidhje që do t’ju japin gëzimin që kërkoni. Në familjen tuaj gjërat janë në vështirësi.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nëse jeni vetëm, bëni gjëra të mira, merruni me veten, e vetmja nuk ekziston në gjithçka, përpiquni ta shijoni për aq kohë sa është e disponueshme, sepse shumë shpejt shigjetat e dashurisë do t’ju fitojnë dhe këtë herë është me të vërtetë mbresëlënëse romanca që do të dalë!
Parashikimet profesionale: Profesioni juaj në këtë kohë, nëse i tregoni vetes besimin që meriton, me siguri do t’ju buzëqeshë. Planet tuaja për evolucionin dhe avancimin profesional duket se po marrin gjithçka në fund. Njohja nga mjedisi juaj i punës do t’ju japë kënaqësinë dhe gëzimin përfundimtar. Financat tuaja janë duke treguar favor dhe duket se përfundimi i punëve me çështje të trashëguara do t’ju lehtësojë, pasi do të përfitoni shumë më tepër sesa ju besoni!

PESHQIT
Të përgjithshmet: Çdo gjë në këtë periudhë duket të jetë konfuze brenda jush. Nga njëra anë ju ndiheni mirë dhe nga ana tjetër dëshironi të largoheni, por ikja nuk ishte zgjidhje, veçanërisht në momentet e vështira ku duhet të mbështeteni në anët e forta. Daljet me miqtë dhe kolegët do relaksojnë dhe do ju çlodhin. Gjendja juaj do të fitojë përsëri guximin dhe potencialin që e karakterizon atë. Miqtë tuaj do të vlerësojnë qëndrueshmërinë dhe ndershmërinë me të cilën jeni përballur edhe me vështirësitë më të mëdha kohët e fundit.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që jeni në një marrëdhënie, do të shihni se është koha e duhur për të vlerësuar ndihmën dhe mbështetjen e partnerit tuaj. Marrëdhënia juaj ka duruar shumë distanca, vështirësi, kështu që nuk ju trembin, pasi marrëdhëniet e testuara mund të përballojnë edhe ato të vështira. Mundohuni të shijoni momentet që ju ndajnë me bashkëshortin tuaj. Ju që ende po kërkoni të gjeni njeriun tuaj në mesin e turmës, së shpejti do të ndjeni një prani në jetën tuaj për t’ju joshur dhe për të tërhequr vëmendjen tuaj nga fillimi.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, gjithçka do të rrokulliset larg asaj që duket e qetë dhe madje edhe nëse përpiqeni të shmangni disa njerëz negativë në vendin tuaj të punës, kështu që do të shihni se do të bëheni më produktiv dhe punëtor. Një udhëtim pune do të jetë shpërblimi për organizimin dhe konsistencën që ju dallon. Pak kujdes në financat tuaja duhet, meqë kohërat janë të vështira, mos bëni shpenzime të panevojshme!

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

Facebook Comments

POST A COMMENT.

16 + 15 =

%d bloggers like this: