Sërish pë Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

Politike
65
0
sample-ad

Tjeter reagim ka ardhur nga presidenti Ilir Meta ne lidhje me propozimin e kryeministrit Rama per Gent Cakajn nga Kosova, ne krye te Ministrise se Jashtme. Meta e ka refuzuar dekretimin e tij me nje sere argumentesh ligjore, ndersa menjehere nisi nje perplasje e hapur mes tij dhe kryeministrit Edi Rama.

Me poshte postimi i fundit i Presidentit Ilir Meta per Genti Cakajn, dhe argumentet se perse sipas Metes, ne nje institucion te peshes se rende, sic eshte ministria e Jashtme, duhet nje personalitet me pervoje dhe pjekuri politike.

/Express/

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

six + 1 =