AKUZA PËR ABUZIME SEKSUALE, LADY GAGA ‘BRAKTIS’ BASHKËPUNËTORIN

Shtypi huaj
76
0
sample-ad

Këngëtarja Lady Gaga është distancuar nga R.Kelly pas bashkëpunimit të në këngën ‘Do what u Want’, pasi disa gra e akuzuan për abuzim seksual nga ana e tij,

Në Twitter këngëtarja ka publikuar një postim të gjatë në të cilën kërkon falje duke e cilësuar sjelljen e kolegut të saj ‘të tmerrshme’ dhe njofton se do të heqë nga të gjitha platformat e saj muzikore me këngët e bëra prej tij.

“Më vjen keq  që nuk kam folur më parë’. Në këngët e shkruara prej tij ‘Bëj atë që do me trupin tim’, tani e kuptoj që ka qenë një ‘periudhë e errët e jetës time, kur akoma nuk e kisha kaluar traumën dhe kam qenë edhe unë viktimë e abuzimeve’, ka shkruar Gaga.

Lady Gaga i bashkohet femrave dhe fshin kështu këngëtarin e jetës së saj.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × one =