Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për çmimet “Grammy”

Showbizz
86
0
sample-ad

Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë bërë realitet ëndrrën e çdo këngëtari. Ato janë nominuar në “The Grammy Awards”, çmimet më prestigjioze të muzikës. Të dyja këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në kategorinë “Best New Arstist” (Artisti i Ri më i Mirë). Përveç kësaj, Dua është nominuar edhe në kategorinë “Dance/Electronic Music” në këngën “Electricity”. Dua ishe pjesë e këngës “Electricity” të projektit “Silk City”, i cili u krijua nga DJ dhe producenti amerikan, Diplo në bashkëpunim me këngëtarin, tekstshkruesin dhe DJ britanik, Mark Ronson. Një ngjarje e tillë është shoqëruar me emocione të forta te këngëtaret të cilët kanë shperthyer ne lot.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × one =