Francë/ Protesta vazhdon, “Jelekët e verdhë” shtojnë kërkesat

Kryesore
108
0
sample-ad

Macron ka rënë dakord të heqë dorë nga rritja e taksës së karburantit që shkaktoi protestën. Megjithatë, kërkesat e protestuesve tani janë zgjeruar për çështje të tjera që dëmtojnë punëtorët francezë, pensionistët dhe studentët.

Kryeministri Emmanuel Macron ka njoftuar se 89.000 policë dhe një duzinë me makina të blinduara do të jenë në gatishmëri.

 Ndërkohë, Kulla Eifel do të mbyllet dhe bashkë me të pikat turistike, muze, dyqane dhe restorante..

 

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one − one =