Ermal Hasimja: Mbështetës i protestës,studentët do fitojnë

AktualitetKryesore
60
0
sample-ad

Gazetari dhe pedagogu Ermal Hasimja, i ftuar në rubrikën  “Opinion” deklaroi se ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla rezulton të jetë një kokë turku në këtë histori, pasi siç  shprehet Hasimja, ajo nuk ka fuqi vendimmarrëse. Ai theksoi se është një mbështetës i protestës, pasi kjo siç shprehet ai i jep shpresë ndryshimit të gjërave në Shqipëri.

“Vendimet aty ku ka më shumë  peshë financiare i merr Këshilli i Ministrave dhe kryeministrit. Meqë nuk kanë protestuar përpara nuk është gjë e mirë për të mos e bërë tani. Unë jam nga ata  që e mbështesë, jo nga pikat, por frymës së përgjithshme. Kjo është një çështje që shkon shumë më tej. Studentët shqiptar e kuptojnë realitetin shqiptar. Në këtë vend ka vdekur shpresa”, tha Hasimja.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × one =