Kokainë në Shijak: kapet kreu i rrjetit

Kronike
136
0
sample-ad

Agron Llupi

Finalizohet operacioni i koduar “Kristali”. Sekuestrohen 103 gram lëndë narkotike Kokainë, arrestohet në flagrancë poseduesi. Në vijim të planit të masave të hartuar për “Kontrollin e territorit, parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe kapjen e autorëve të ndryshëm të veprave penale”, nga shërbimet e policisë në Komisariatin e Lushnjes në bashkëpunim me Seksionin e Narkotikëve në DVP Fier, u bë i mundur finalizimi i operacionit të koduar “Kristali”. Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Darvisjano Doku, 26 vjeç, banues në Shijak.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

5 × one =