Tragjedia e Genoa-s, kush është shqiptari me fat që kaloi në urë pak minuta para shembjes

Aktualitet
83
0
sample-ad

Në tragjedi të tilla, kur ato ndodhin në vende me shumë shqiptarë, siç edhe Italia, “veshët ngrehen” për të marrë vesh nëse e ka pasuar dhe ndonjë bashkëatdhetar.

Ambasada shqiptare në Itali tha në një deklaratë se po e ndjek më vëmendje gjithë çpo ndodh me pasojat nga rrëzimi i urës “Morandi”, dhe se për momentin nuk bëhej fjalë për ndonjë shqiptar mes viktimave apo të lënduar.

Por ndërkohë është vetë një shqiptar që ka qenë aty, pak para shembjes, duke falenderuar Zotin për fatin e madh.

Ai nuk është fare i panjohur; bëhet fjalë për avocation Saimir Visha, i cili shkroi në rrjete:   “Faleminderit Zoti im..mbas 9 min ndodhi tragjedia këtu në Genova”, shkroi Vishaj, duke u pasur nga qindra urime që “ia hodhi” vdekjes

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen − one =